Statystyka

odwiedzających: 769121
Advertisement
25 Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

 Image                                                                                Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski w Będzinie. Celem Festiwalu jest nie tylko umożliwienie amatorskim zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika ma formułę konkursu, który jest przeznaczony wyłącznie dla amatorów ( dopuszcza się udział dzieci szkół muzycznych stopnia podstawowego). Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat. W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, a także osoby niezrzeszone.

Zespoły biorące udział w Festiwalu zobowiązane są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek, natomiast soliści i duety dwóch utworów w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej kolędy lub pastorałki, a ilość wykonywanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Dopuszcza się możliwość wykonania jednej kolędy zagranicznej. Zespoły wykonujące świeckie piosenki o tematyce zimowej czy noworocznej będą zdyskwalifikowane.

Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut / soliści i duety/ i 15 minut /zespoły, chóry /.

Eliminacje rejonowe odbędą się 18 grudnia 2018 r. ( wtorek ) w PMDK im. H. Jordana przy ul. Gliwickiej 36 w Tarnowskich Górach.

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 27 listopada 2018 r. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie www.mfkip.pl/rejestracja. Informujemy, że od XXV edycji jest to jedyna forma zgłoszeń na Festiwal !!! 

Pragniemy zaznaczyć, iż PMDK jest jedynie współorganizatorem Festiwalu i nie ma wpływu na ustalenie kolejności występów uczestników. Wszelkie pytania prosimy kierować do organizatora głównego w Będzinie.

Szczegółowy regulamin Konkursu dostępny jest na stronie http://mfkip.pl/regulamin

 

 
© 2019 PMDK im. H.Jordana w Tarnowskich Górach
Joomla! 1.0.15 PL by JoomlaPL.com Team | eHost.pl: Hosting, serwery